Bacaan IPU Jerebu Terkini 26 Jun 2013
Pengetahuan Am

Bacaan IPU Jerebu Terkini 26 Jun 2013

keadaan jerebu di manjung
Keadaan Jerebu di Seri Manjung 26/06/2013 –  ikhsan @mfirhanjasni

 

Status Bacaan Indek Pencemaran Terkini  Hari ini 26 Jun 2013

 

STATUS BACAAN INDEK PENCEMARAN UDARA (IPU) PADA 26-Jun-2013

NEGERIKAWASAN5:007:0011:0019:00
JohorMuar74706861
JohorLarkin Lama65666561
MelakaBukit Rambai117114107109
MelakaBandaraya Melaka97959193
Negeri SembilanPort Dickson10710610297
Negeri SembilanSeremban12011811595
Negeri SembilanNilai148147150152
SelangorPetaling Jaya11711410283
SelangorShah Alam13012410277
SelangorPelabuhan Kelang16315112085
SelangorBanting12211710685
SelangorKuala Selangor14113812278
W.PersekutuanKuala Lumpur1061039176
W.PersekutuanPutrajaya11911510283
PahangKuantan75757264
PahangJerantut87847561
TerengganuKemaman90908680
TerengganuPaka72727063
KelantanKota Bharu82827762
KedahAlot Setar57575742
Pulau PinangSeberang Jaya69656153
PerakTanjung Malim11811410070
PerakJln Pegoh Ipoh15113510862
PerakSeri Manjung15714711573
SabahKota Kinbalu68686660
SarawakKuching51515351

sumber : PSI Malaysia

Alhamdulillah ..  bacaan IPU semua kawasan menurun.  Awal pagi buka sliding door, angin segar bertiup.

Jabatan Meteorologi Malaysi hujan dijangka akan turun pada waktu petang berlanjutan sehingga hari Jumaat.

Kadar bacaan IPU dikategorikan nilainya kepada status kualiti udara yang memberi kesan kesihatan kepada manusia.

 

NILAI INDEKS PENCEMARAN UDARA ( IPU )

NILAI IPUKUALITI UDARADISKRIPSI
0 hingga 50Baik
51 – 100Sederhana
101 – 200Tidak sihatKumpulan berisiko mungkin akan terjejas
201 – 300Sangat tidak sihatOrang ramai terjejas
Lebih daripada 300BahayaOrang ramai terjejas

sumber : www.myhealth.gov.my

Pemilik tidak akan bertanggungjawab terhadap sebarang kerosakkan atau kehilangan yang dialami disebabkan oleh penggunaan maklumat di dalam laman ini. Jika anda memerlukan perkhidmatan nasihat yang khusus, sila dapatkan pakar bertauliah dan berpengetahuan di dalam bidang berkenaan.Untuk biodata penuh boleh lihat di Biodata Kujie

6 thoughts on “Bacaan IPU Jerebu Terkini 26 Jun 2013

Comments are closed.