Bacaan IPU Jerebu Terkini 13 Mac 2014, Sekolah Di Klang Tutup
Isu Semasa

Bacaan IPU Jerebu Terkini 13 Mac 2014, Sekolah Di Klang Tutup

Edit 14 – 03 – 2014 – Klink untuk Bacaan IPU Jerebu Terkini 14 Mac 2014

Jerebu kali ini rasa pelik sikit – tahap penglitan rasa macam teruk tapi bacaan IPU tak berapa tinggi sangat. Pelabuhan Kelang mencatatkan bacaan sangat tidak sihat dan semua sekolah  di daerah Klang akan ditutup esok ( 14 Mac 2014 )

Berita Sekolah di Klang Ditutup Esok 14 Mac 2014 Kerana Jerebu
Berita Sekolah di Klang Ditutup Esok 14 Mac 2014 Kerana Jerebu

Sekolah akan dibuka semula bergantung pada bacaan IPU.

Dah 2 minggu aktiviti kokurikulum disingkat masanya di sekolah Intan. Cuma buat aktiviti ringkas dan lapur diri, boleh balik sejam lebih awal.

Bukit bukau sekitar perumahan kami dah ditutupi jerebu, tak nampak dah hari ni. Gambar minggu lepas.
Bukit bukau sekitar perumahan kami dah ditutupi jerebu, tak nampak dah hari ni. Gambar minggu lepas.

Status Bacaan Indek Pencemaran Terkini  13 – 03 – 2014 ( 12.00 – 4.00 Petang )

 

STATUS BACAAN INDEK PENCEMARAN UDARA (IPU) PADA 13 -Mac-2014

NEGERIKAWASAN12:001:002:003:004:00
JohorMuar8889899091
JohorLarkin Lama5354545554
MelakaBukit Rambai114113115118122
MelakaBandaraya Melaka9799101103106
Negeri SembilanPort Dickson108113118128132
Negeri SembilanSeremban125129131134137
Negeri SembilanNilai159162165168167
SelangorPetaling Jaya129135140149156
SelangorShah Alam125132139144148
SelangorPelabuhan Kelang196203218227233
SelangorBanting155162172180185
SelangorKuala Selangor155162170176180
W.PersekutuanKuala Lumpur130135141147157
W.PersekutuanPutrajaya137145151156164
PahangKuantan6868686867
PahangJerantut4041435857
TerengganuKemaman5757565656
TerengganuPaka3636373737
KelantanKota Bharu4544444443
KedahAlot Setar5758606261
Pulau PinangSeberang Jaya6464646568
PerakTanjung Malim111113114116118
PerakJln Pegoh Ipoh72728810192
PerakSeri Manjung8383838384
SabahKota Kinbalu5050505050
SarawakKuching3535353434

 

Status Bacaan Indek Pencemaran Terkini  13- 03 – 2014 ( 5.00 Petang – 9.00 Malam )

STATUS BACAAN INDEK PENCEMARAN UDARA (IPU) PADA 13 -Mac-2014

NEGERIKAWASAN5:006:007:008:009:00
JohorMuar9091929294
JohorLarkin Lama5464565757
MelakaBukit Rambai128132137141144
MelakaBandaraya Melaka109112115119122
Negeri SembilanPort Dickson137140143146150
Negeri SembilanSeremban141147152155158
Negeri SembilanNilai172171172175176
SelangorPetaling Jaya159161164168171
SelangorShah Alam150151154158161
SelangorPelabuhan Kelang233241255275307
SelangorBanting189192197215240
SelangorKuala Selangor179178175175173
W.PersekutuanKuala Lumpur1631661721720
W.PersekutuanPutrajaya168171173175178
PahangKuantan6667676667
PahangJerantut5654484850
TerengganuKemaman5656565657
TerengganuPaka3737363636
KelantanKota Bharu4343434443
KedahAlot Setar6161626262
Pulau PinangSeberang Jaya6666666666
PerakTanjung Malim120122121120119
PerakJln Pegoh Ipoh7777767676
PerakSeri Manjung8483838281
SabahKota Kinbalu5049505152
SarawakKuching3434333433

sumber : Jabatan Alam Sekitar

 

 

Bacaan IPU Pelabuhan Kelang melalui App Malaysia API Now
Bacaan IPU Pelabuhan Kelang melalui App Malaysia API Now
Pekeliling Kementerian Pendidikan Malaysia Mengenai Sekolah Yang Ditutup Kerana Jerebu
Pekeliling Kementerian Pendidikan Malaysia Mengenai Sekolah Yang Ditutup Kerana Jerebu

NILAI INDEKS PENCEMARAN UDARA ( IPU )

NILAI IPUKUALITI UDARADISKRIPSI
0 hingga 50Baik
51 – 100Sederhana
101 – 200Tidak sihatKumpulan berisiko mungkin akan terjejas
201 – 300Sangat tidak sihatOrang ramai terjejas
Lebih daripada 300BahayaOrang ramai terjejas

sumber : www.myhealth.gov.my

Pemilik tidak akan bertanggungjawab terhadap sebarang kerosakkan atau kehilangan yang dialami disebabkan oleh penggunaan maklumat di dalam laman ini. Jika anda memerlukan perkhidmatan nasihat yang khusus, sila dapatkan pakar bertauliah dan berpengetahuan di dalam bidang berkenaan.Untuk biodata penuh boleh lihat di Biodata Kujie

12 thoughts on “Bacaan IPU Jerebu Terkini 13 Mac 2014, Sekolah Di Klang Tutup

  1. Teruk juga tu kalau lebih 200. Tak boleh bayang la anak anak ke Sekolah dengan keadaan udara yang berjerebu. Nanti anak sakit payah lagi. Tak taulah bila la akan berhenti sikap suka bakar secara terbuka. Hampir setiap tahun berlaku pembakaran terbuka oleh negara jiran ni.
    Jom terjah post menarik dari Arieon ..Semakan Keputusan SPM 2013My Profile

    1. Dah seminggu dah kak jie dok pantau carta bacaan IPU kat laman web Jabatan Alam Sekitar tu
      nampak mcm teruk sgt…bukit depan rumah tu tak nampak dah
      tapi bacaan tak berapa tinggi macam kes tahun lepas ( JUn 2013 )
      Jom terjah post menarik dari Kujie ..Kena Sorok Sebab Bomoh BubuMy Profile

Comments are closed.