Pengetahuan Am

Jadual Persekolahan 2011 Dan Yuran Sekolah

Jadual Sekolah Dan Cuti Ganti 2012

 

Saya mula menyelak kalendar kuda yang tinggal sehelai. Mula membuat susun atur jadual nak masuk sekolah tahun depan 2011. Perlu beli tiket ke Kedah dan tiket balik semula. Cuti hujung tahun kena buat perancangan awal.

Angah dalam Kumpulan A dan Intan Kumpulan B. Angah perlu balik ke asrama hari Sabtu 01/01/2011 kerana sekolah di Kedah akan mula dibuka pada 02/01/2011.  Saya perlu kembali  semula selewat²nya petang Ahad . Intan mula bersekolah  hari Isnin 03/01/2011.

Kalendar Persekolahan Tahun 2011
Kumpulan A – Kedah, Kelantan & Terengganu
PenggalCuti dan Hari PersekolahanMulaAkhirHari
IHari Persekolahan02.01.201131.01.201122
Hari Persekolahan01.02.201128.02.201120
Hari Persekolahan01.03.201110.03.20118
Cuti Pertengahan Penggal11.03.201119.03.20119
Hari Persekolahan20.03.201131.03.201110
Hari Persekolahan01.04.201130.04.201120
Hari Persekolahan01.05.201126.05.201120
Cuti Pertengahan Tahun27.05.201111.06.201116
IIHari Persekolahan12.06.201130.06.201115
Hari Persekolahan01.07.201131.07.201121
Hari Persekolahan01.08.201125.08.201119
Cuti Pertengahan Penggal ke II26.08.201103.09.20119
Hari Persekolahan04.09.201130.09.201120
Hari Persekolahan01.10.201131.10.201122
Hari Persekolahan01.11.201117.11.201113
Cuti Akhir Tahun18.11.201131.12.201144
Jumlah288
Jumlah Hari Persekolahan Termasuk Cuti Am210
Jumlah Hari Cuti Penggal78
Kumpulan B – Perlis,Pulau Pinang,Perak,Selangor,Negeri Sembilan,Melaka,Johor,Pahang,Sabah, Sarawak & Wilayah Persekutuan
PenggalCuti dan Hari PersekolahanMulaAkhirHari
IHari Persekolahan03.01.201131.01.201121
Hari Persekolahan01.02.201128.02.201120
Hari Persekolahan01.03.201111.03.20119
Cuti Pertengahan Penggal12.03.201120.03.20119
Hari Persekolahan21.03.201131.03.20119
Hari Persekolahan01.04.201130.04.201121
Hari Persekolahan01.05.201127.05.201120
Cuti Pertengahan Tahun28.05.201112.06.201116
IIHari Persekolahan13.06.201130.06.201114
Hari Persekolahan01.07.201131.07.201121
Hari Persekolahan01.08.201126.08.201120
Cuti Pertengahan Penggal ke II27.08.201104.09.20119
Hari Persekolahan05.09.201130.09.201120
Hari Persekolahan01.10.201131.10.201121
Hari Persekolahan01.11.201118.11.201114
Cuti Akhir Tahun19.11.201101.01.201244
Jumlah288
Jumlah Hari Persekolahan Termasuk Cuti Am210
Jumlah Hari Cuti Penggal78

Sumber : http://www.moe.gov.my

Walaupun MRSM bukan di bawah Kementerian Pelajaran dan biasanya mereka bercuti hampir tepat dengan jadual persekolahan seperti yang disediakan. Kadang² ada beberapa cuti yang berbeza tapi tak banyak sangat.

Sekolah Intan, selain buku teks , buku kerja dan buku latihan telah pun dibeli pada minggu akhir persekolahan 2010.

Buka sekolah nanti, perlu sediakan  yuran seperti tahun² sudah.

Kokurikulum RM 2.00
Kertas Ujian Dalaman RM 6.00
Sukan Tahunan RM 6.00
Pendidikan Moral RM 6.00
Yuran Takaful RM 1.50
Yuran MSSM RM 2.00
AIA Student Accident Shield ( pilihan ) RM 20.0
Akhbar mingguan ( xin xin) RM 11.00

Bayaran kelas komputer
Pendaftaran ( setahun) RM 20.00
Yuran Bulanan RM 11.00 x 10 bulan = RM 110.00

Bayaran Kelas Tambahan ( PIBG)
Yuran Bulanan RM 17.00 x 10 bulan = RM 170.00

Jumlah saya perlu bayar hari ini = RM 102.00
Jumlah yang saya perlu bayar setiap bulan selama 10 bulan = RM 28.00

* Tidak termasuk Yuran PIBG dan pembelian buku kerja yang berharga lebih kurang RM 70-80 sepenggal.

Ini baru Intan……..Angah mesti berganda².  Along pun baru masuk semestar 2.  Yuran pengajian  RM 3440 tidak termasuk makan minum, tempat tinggal dan kos sara diri.

p/s – cerita biasa ‘back to school’ setiap ibubapa.
p/s – tercungap²

©kujie – Budak berdua tu seronok sebab jadi senior kat sekolah.  Intan Tahun 6 dan Angah Tingkatan 5.  Dia lupa – masing² ada peperiksaan utama!:lol:

Pemilik tidak akan bertanggungjawab terhadap sebarang kerosakkan atau kehilangan yang dialami disebabkan oleh penggunaan maklumat di dalam laman ini. Jika anda memerlukan perkhidmatan nasihat yang khusus, sila dapatkan pakar bertauliah dan berpengetahuan di dalam bidang berkenaan.Untuk biodata penuh boleh lihat di Biodata Kujie

12 thoughts on “Jadual Persekolahan 2011 Dan Yuran Sekolah

  1. Oh banyak lagi kena bayar sekolah ni, ingatkan semua free.. lama dah tingal zaman sekolah rindu lak..hehe

  2. yup… kak jie tak de sapa nak hantar, nak jemput kat stesen bas/keretapi..jadi kena susun jadual elok2

    hal sekolah anak tu..sorang sini sorang sana…

  3. macam tulah nampaknya…zaman dulu byk guna buku latihan warna cokelat tu…tulis semua

    la ni…byk guna buku kerja…kos pun tambah

  4. mmm… Maria satu anak sekolah rendah… satu tadika… bonus rm500 tak cukup lo nak tampung yuran ngan baju skolah… hubby bukan gomen… jadi pandai-pandai la guna simpanan yg ade ;p

Comments are closed.